Usługa Cisco Webex Meetings oferuje najwyższy stopień bezpieczeństwa, bazując na założeniu, bezpieczne już od samego projektu. W świetle ostatnich zdarzeń podczas video konferencji, gdzie nieuprawnione osoby przeszkadzały w spotkaniach, Cisco przeprowadziło audyt bezpieczeństwa ustawień, tak aby zapobiec podobnym zdarzeniom.

Spotkania są już z założenia chronione hasłem, co zabezpiecza dostęp do podłączenia się z aplikacji Webex z komputerów i urządzeń mobilnych.

Użytkownicy, którzy zalogowani są na swoje konto Webex, będą mogli szybko dołączyć do spotkania. Użytkownicy zewnętrzni będą proszeni o podanie hasła.

Dodatkowo wprowadzono zabezpieczenia:

  • blokowanie pokoju osobistego po 10 minutach (Locked) (od 11 kwietnia 2020 r.)
    • Spotkania w pokoju osobistym, będą automatycznie blokowane po 10 minutach od rozpoczęcia spotkania. To zabezpieczy, przed dołączaniem się osób postronnych. Kiedy ktoś będzie chciał się podłączyć do takiego spotkania, w aplikacji pojawi się informacja, że ktoś czeka w lobby i można go dodać do spotkania (Admit). Organizator może zdecydować, czy dodać takiego użytkownika do spotkania, czy ma pozostać w lobby. Takie zabezpieczenie będzie dotyczyło wszystkich obecnych jak i zaplanowanych spotkań.
  • Wymuszenie podania hasła, gdy użytkownik podłącza się z telefonu lub z systemu Video konferencyjnego.
    • Użytkownicy, którzy podłączają za pomocą telefonu albo systemu video konferencji będą proszeni o podanie hasła w postaci numerycznej przed dopuszczeniem do spotkania. Podłączenie będzie możliwe, jeśli spotkanie nie będzie zablokowane (Locked). Hasło będzie wysłane w zaproszeniu. Takie zabezpieczenie będzie dotyczyło wszystkich obecnych jak i zaplanowanych spotkań.

Wszystkie aktualne najlepsze praktyki dotyczące zabezpieczeń będzie można znaleźć na stronie Cisco Webex Best Practices for Secure Meetings: Hosts.

Zachęcamy także to zapoznania się z Cisco Webex Meetings Security Whitepaper. W dokumencie jest opisany podejście do spraw bezpieczeństwa w Cisco  Webex.

Jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem tego rozwiązania Cisco Webex w wersji pełnej tj. Enterprise w swojej firmie, uczelni, szkole możemy wygenerować dla Państwa 120-dniowy darmowy trial 

Więcej informacji na temat rozwiązania znajdziesz na naszej stronie https://netprof.pl/rozwiazania/cisco-webex-do-pracy-zdalnej-komunikacji-i-spotkan-wideo/

Firma NetProf jako autoryzowany dystrybutor Cisco w Polsce chętnie przygotuje ofertę na Cisco Webex. Zapraszamy do kontaktu.

Zespół NetProf