CISCO ENGAGE

Bezpieczna i wysokodostępna sieć według Cisco

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Cisco, które odbędą się w maju oraz czerwcu w następujących miastach:

Wrocław – 10 maja 2022
Poznań – 11 maja 2022
Kraków – 17 maja 2022
Warszawa – 1 czerwca 2022

Podsumowanie wydarzenia

Ostatnie lata zmieniły wiele w sposobie postrzegania sieci i jej bezpieczeństwa. Rosnąca liczba zdalnych pracowników oraz przenoszenie firmowych danych i infrastruktury do chmury wymaga również zmiany podejścia do architektury sieciowej.

Według najnowszego badania Cisco Broadband Index, dostęp do wydajnego i bezpiecznego Internetu jest dla nas istotny bardziej niż kiedykolwiek, aby umożliwić pracę z dowolnego miejsca i zapewnić bezpieczny rozwój biznesu.

Strategiczna rola sieci w erze hybrydowego modelu pracy wymaga innowacyjnego podejścia. Dlatego zapraszamy na cykl konferencji pod hasłem Bezpieczna i wysokodostępna sieć według Cisco. Podczas spotkań z naszymi ekspertami poznacie innowacje w obszarze rozwiązań sieci kampusowej i dowiecie się m.in. jak:

  • zapewnić bezpieczeństwo firmowej sieci i hybrydowych pracowników
  • skutecznie monitorować stan sieci i precyzyjnie reagować na incydenty
  • zaprojektować bezpieczne i wysoko dostępne środowisko dla krytycznych aplikacji

 

Agenda

 

 

 

Opisy Sesji:

Cyberprzestrzeń – wyzwania i priorytety

Covid-19 przyspieszył proces cyfrowej transformacji, zmuszając firmy do wprowadzenia zmian planowanych w perspektywie kilku lat, w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Firmy i instytucje publiczne zamieniły bezpośrednie spotkanie z klientem i petentem na kontakt elektroniczny, pracownicy przenieśli się do pracy zdalnej. Aplikacje i usługi coraz częściej są oferowane bezpośrednio z chmury publicznej. Zmienia się również rola aplikacji, które przestały być jedynie elementem wspierającym procesy biznesowe, stając się głównym motorem napędowym firmy.

Sytuacja ta rodzi nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa oraz utrzymania ciągłości działania. Cyberbezpieczeństwo przestało być jedynie problemem technicznym dla działów IT, a stało się niezbędnym elementem kalkulacji ryzyka biznesowego.

W jaki sposób przeciwdziałać tej sytuacji? Jak przygotować swoją infrastrukturę IT na nowe wyzwania?

  •  Łucja Barbaszewska, Grzegorz Dobrowolski

Jak szybko i skutecznie zapewnić bezpieczeństwo nowoczesnej sieci i pracowników hybrydowych w oparciu o zintegrowaną architekturę SASE?

Nowoczesna architektura sieci wymaga nowego podejścia do bezpieczeństwa. Dlatego warto poznać narzędzia, które w prosty i skalowalny sposób umożliwią budowanie i egzekwowanie spójnych polityki bezpieczeństwa oraz skuteczną ochronę użytkowników hybrydowych w oparciu o założenia modelu SASE oraz Zero Trust.

  • Aleksandra Rybak, Tomasz Jedynak

Monitoring warunków sieciowych oraz dostępu do aplikacji w środowisku chmurowym i pracy zdalnej – poznaj platformę ThousandEyes

Odpowiednie narzędzie do analizy stanu sieci ma ogromne znaczenie gdy trzeba błyskawicznie określić miejsce awarii. Poznaj możliwości platformy ThousandEyes, która gromadzi istotne informacje o stanie sieci prezentuje je w czytelny sposób. Pozwala to znacznie skrócić średni czas naprawy sieci zarówno w przypadku IaaS lub SaaS, systemów transakcyjnych WWW, VPN, jak i WAN, SD-WAN.

  • Krzysztof Konkowski, Rafał Telbusiewicz, Szymon Sokołowski

Jak zapewnić zasoby dla ciągłego działania aplikacji? Zbuduj bezpieczne i wysoko dostępne środowisko obliczeniowe w firmie.

Dedykowane miejsce do utrzymywania krytycznych aplikacji to podstawa, aby zapewnić bezpieczeństwo i ciągłość biznesu. Dowiedz się jak zaprojektować w swojej firmie bezpieczne i dostępne środowisko obliczeniowe i o czym pamiętać, żeby zapewnić możliwość odtworzenia w przypadku awarii lub ataku.

  • Grzegorz Gondek, Przemysław Pisarek

Przypadki zastosowania Cisco SD-WAN – podłączanie usług chmurowych, zabezpieczenie przepływów danych, widoczność i analityka

Systemy sieci rozległych od wielu lat budowane były z myślą o dostępie do aplikacji z placówek centralnych. Coraz częściej jednak organizacje sięgają po usługi chmurowe lub umożliwiają na przesyłanie ruchu z oddziału bezpośrednio do Internetu. Rozwiązanie Cisco SD-WAN dostarcza funkcjonalności pomagających zarządzać siecią w takim środowisku. Pomaga zabezpieczyć taką sieć. W ramach prezentacji przedstawione zostaną najistotniejsze zmiany technologiczne i funkcjonalności w tym zakresie.

  • Krzysztof Konkowski, Rafał Telbusiewicz, Szymon Sokołowski

Innowacje w obszarze bezpieczeństwa i zapewnienia ciągłości działania w kampusie

Analityka sieciowa, kontrola dostępu (SASE), nowoczesny monitoring sieci przewodowej i bezprzewodowej, stabilność pracy sieci kampusowej, wydajność sieci przewodowej i bezprzewodowej to tematy, które nie tracą na aktualności. Poznaj innowacje w rozwiązaniach Cisco Catalyst dla sieci przewodowych i bezprzewodowych i dowiedz się jak zadbać o bezpieczeństwo, ciągłość i dostępność usług sieciowych.

  • Aleksandra Sosnowska, Maciej Flak

Rejestracja

Link do wydarzenia i rejestracji

Serdecznie zapraszamy

Zespół NetProf