Cisco wprowadziło nowe punkty dostępowe Cisco Catalyst 9105 zgodne Wi-Fi 6 (802.11ax).

Punkty dostępowe Cisco Catalyst 9105

Punkty dostępowe Cisco Catalyst 9105 Series to najbardziej wszechstronny punkt dostępowy nowej generacji w klasie korporacyjnej.  Mniejsze i średnie organizacje mogą teraz mieć błyskawiczną łączność, która spełnia standardy Wi-Fi 6 w bardzo atrakcyjnej cenie. Są dwie wersje 9105:

  • Cisco Catalyst 9105i
  • Catalyst 9105w z wbudowanym przełącznikiem

Główna różnica między tymi dwoma punktami dostępu polega na tym, że Catalyst 9105w to montowany na ścianie punkt dostępowy, który doskonale nadaje się do jednostek wielorodzinnych. Jeśli więc mówisz o przestrzeni gościnnej, akademiku lub akademiku, punkt dostępu Catalyst 9105w to właściwy wybór do tego wdrożenia. Catalyst 9105w ma 3 porty LAN 3x 10/100/1000 Base-T (LAN1,LAN2 and LAN3,) do których można podłączyć urządzanie przewodowe. Jeden z tych portów LAN 1 wspiera PoE – 10.5W PSE Power Budget)

Jeśli chodzi o zamontowany na suficie Catalyst 9105i, ten punkt dostępowy jest idealny dla małych i średnich biur, sklepów lub szkół.

Punkty dostępowe Cisco Catalyst z serii 9105 w połączeniu z architekturą sieci cyfrowej Cisco (Cisco DNA) to produkty klasy korporacyjnej, które zaspokoją zarówno obecne, jak i przyszłe potrzeby. Są pierwszym krokiem do aktualizacji sieci, aby lepiej wykorzystać wszystkie funkcje i zalety Wi-Fi 6.

Funkcje i cechy, które charakteryzują punkty dostępowe Catalyst 9105:

  • Wi-Fi 6 (802.11ax) – Powstający standard IEEE 802.11ax, znany również jako High-Efficiency Wireless (HEW) lub Wi-Fi 6, opiera się na standardzie 802.11ac. Zapewnia lepsze wrażenia w typowych środowiskach z bardziej przewidywalną wydajnością w przypadku zaawansowanych aplikacji, takich jak wideo 4K lub 8K, aplikacje do współpracy o wysokiej gęstości i wysokiej rozdzielczości, całkowicie bezprzewodowe biura i IoT. W przeciwieństwie do standardu 802.11ac Wi-Fi 6 zostało zaprojektowane do korzystania z pasm 2,4 i 5 GHz.
  • Hosting aplikacji w Catalyst 9100.
  • Jako najbardziej kompaktowy punkt dostępowy w swojej klasie Catalyst 9105 ma tę samą wysoką wydajność, co wszystkie punkty dostępowe Catalyst, ale jest wyceniony specjalnie dla organizacji, które chcą się rozwijać.
  • Punkty dostępowe Catalyst 9105 można przełączyć w tryb punktu dostępu OfficeExtend (OEAP), który zapewnia bezpieczne połączenie z domu pracownika biurowego bezpośrednio do sieci firmowej.

Punkty te mogą być zarządzane przez następujące kontrolery:

  • Cisco Catalyst 9800 Series Wireless Controllers
  • Cisco 3504, 5520, and 8540 Wireless Controllers
  • Cisco Virtual Wireless Controller

Hosting aplikacji

Ponieważ sieci stają się coraz inteligentniejsze z dnia na dzień, ważne jest, aby sprzęt był w stanie sprostać tej inteligencji i rozwojowi.

Hosting aplikacji w punktach dostępowych Cisco Catalyst 9100 upraszcza tradycyjne wdrażanie rozwiązań IoT dla przedsiębiorstw, ponieważ nie ma już potrzeby instalowania sieci nakładkowej i zarządzania nią w ich lokalizacji. Korzystając z hostingu aplikacji, aplikacje kontenerowe można wdrażać w punktach dostępu Cisco Catalyst 9100. To wdrożenie zmniejsza zarówno koszty, jak i złożoność. Cisco DNA Center zapewnia spójne przepływy pracy umożliwiające zarządzanie całym cyklem życia aplikacji podczas całego wdrożenia.

Jak to działa? zamiast tworzenia fizycznej sieci nakładkowej – co jest zarówno czasochłonne, jak i drogie – hostowanie aplikacji w punktach dostępu Catalyst może być rozwiązaniem, które rozwiązuje zarówno problemy związane z kosztami, jak i czasem, dzięki wyeliminowaniu fizycznej sieci nakładkowej . Hostując aplikacje innych firm, punkty dostępu mogą działać jako brama IoT i zapewniać warstwę łączności dla tagów lub urządzeń. Te aplikacje innych firm są często oparte na otwartej architekturze opartej na standardach.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

Zespół NetProf

Źródło: