Najważniejsze nowości w Webex:

 • Sesja Video Breakout w Webex Meetings – sesje Breakout pozwalają na podzielenie uczestników spotkania na mniejsze grupy w celu współpracy i dzielenia się pomysłami
 • Gospodarz na spotkaniu – nowa rola gospodarza spotkania, która umożliwia hostom współdzielenie przywilejów gospodarza na spotkaniu
 • Lobby spotkań dla zaplanowanych spotkań – zapewniające spójne wrażenia lobby dla spotkań Webex
 • Układ siatki do nagrywania w chmurze – nagrywanie spotkań dla spotkań i wydarzeń jest teraz domyślnie ustawione w układzie siatki
 • Nowość w doświadczeniach użytkowników spotkań – ulepszone i oznaczone kontrolkami spotkania – podgląd wideo z większym, zoptymalizowanym oknem podglądu audio / wideo – opcja menu kontekstowego z elementami sterującymi dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz – teraz z 9 wirtualnymi obrazami tła
 • Super rozdzielczość po stronie odbiornika w systemie Windows – dostarczanie wyraźniejszych obrazów wideo w niższych rozdzielczościach poniżej optymalnych środowisk sieciowych
 • Obsługa Amazon Echo Show lub Google Home Hub Smart Display dla Webex Meetings
 

Cisco Webex w nowej wersji dostępnej po wakacjach 2020 roku wprowadzi wiele zmian. Poniżej przedstawiamy listę.

Wrzesień 2020 (40.9)

Sesje wideo Breakout w spotkaniach Webex:

Sesje Breakout pozwalają na podzielenie uczestników spotkania na mniejsze grupy w celu współpracy i dzielenia się pomysłami. Jest to świetne rozwiązanie na warsztaty, sale lekcyjne lub wtedy, gdy potrzeba chwili, aby porozmawiać prywatnie z kilkoma innymi osobami poza główną sesją.

Sesje Breakout są łatwe do tworzenia i zarządzania. Można nawet przypisywać uczestników automatycznie. Wewnątrz sesji breakout jest jak na mniejszym spotkaniu, wraz z dźwiękiem i wideo, podczas którego uczestnicy mogą współpracować i udostępniać treści, a nawet poprosić gospodarza o pomoc podczas głównej sesji. Gospodarz może przyprowadzić wszystkich z powrotem do sesji głównej w dowolnym momencie lub po wyznaczonym terminie.

Rola gospodarza spotkania:

Jako gospodarz spotkania można teraz przypisywać innych uczestników spotkania jako współhostów. Współhostowie dzielą się swoimi uprawnieniami na poziomie hosta, takimi jak wyciszanie i anulowanie wyciszenia innych uczestników, przenoszenie uczestników do lobby lub wpuszczanie ich do lobby.

Współhost to udoskonalenie poprzedniej roli alternatywnego hosta. Nazwa „hosta alternatywnego” została zmieniona na współhost, aby tylko pierwszy gospodarz z licencją hosta mógł rozpocząć spotkanie. Wszyscy, którzy wcześniej ustawili swoje spotkania i pokoje osobiste na „każdy może prowadzić”, zostaną automatycznie przeniesieni na to nowe ustawienie.

Można także przypisywać współhostów bezpośrednio podczas spotkania, po prostu klikając prawym przyciskiem myszy uczestnika i zmieniając jego rolę na współhosta.

Co ważne na spotkaniu można mieć dowolną liczbę współhostów.

Aplikacja mobilna będzie również obsługiwać rolę współhosta. Ponieważ jednak hosty mają obecnie więcej funkcji dostępnych w aplikacji na komputer niż w aplikacji mobilnej, niektóre szczegółowe funkcje współhosta również nie będą dostępne dla dostawców mobilnych (na przykład wysyłanie przypomnień e-mailem).

Ulepszenia w lobby (poczekalnia)

Wprowadzono znaczące ulepszenia w lobby i ujednolicono je we wszystkich zaplanowanych spotkaniach Webex i spotkaniach w pokoju osobistym:

 • ważne – Lobby spotkań dla zaplanowanych spotkań
  Wraz z wersją 40.9 jest możliwy dostęp do poczekalni spotkań na zaplanowane spotkania Webex, tak jak w przypadku spotkań w pokoju osobistym. Wcześniej, jeśli spotkanie było zablokowane, wszyscy użytkownicy nie mogli dołączyć do spotkania. Dzięki tej aktualizacji dostosowano środowisko do pokoi osobistych, w których użytkownicy będą mogli czekać w lobby spotkania, gdy spotkanie zostanie zablokowane.
 • Scentralizowane ustawienia poczekalni spotkań dla administratorów
  Administratorzy mogą teraz zarządzać swoim lobby spotkań i ustawieniami bezpieczeństwa w scentralizowanym miejscu w opcjach bezpieczeństwa. W ramach tej zmiany poprzednia sekcja Bezpieczeństwo pokoju osobistego została przeniesiona z ogólnych ustawień pokoju osobistego.
 • Usunięto wyjątek nieuwierzytelnionego użytkownika
  Usunięty został wyjątek, w którym nieuwierzytelnieni użytkownicy, logujący się na konta w ciągu ostatnich dwóch tygodni, mogli ominąć lobby. W rezultacie wszyscy użytkownicy muszą być teraz zalogowani w swojej aplikacji Webex lub w witrynie Webex, aby dołączyć do spotkań w organizacji bez konieczności czekania w lobby. Jeśli się nie zalogują,  Goście czekają w lobby, aż gospodarz ich wpuści lub zostanie wybrana opcja Goście nie mogą dołączyć, nie będą mogli bezpośrednio dołączyć do spotkania lub zostaną zablokowani.
 • Automatyczna blokada spotkań Webex
  Dostosowano obsługę zaplanowanych spotkań Webex i spotkań w pokoju osobistym w celu zachowania automatycznego blokowania. Administratorzy mogą teraz ustawić automatyczne blokowanie spotkania po skonfigurowanym czasie, aby zapewnić spotkanie bez zakłóceń. Użytkownicy mogą skonfigurować to ustawienie dla każdego spotkania, kiedy planują spotkanie.
 • Wyłącz lobby dla wszystkich spotkań
  Administratorzy mogą teraz określić, czy użytkownicy mogą czekać w poczekalni, gdy spotkanie jest zablokowane. Domyślnie lobby spotkań jest zablokowane. Jednak administratorzy mogą jednak zmienić to ustawienie zarówno dla zaplanowanych spotkań Webex, jak i dla spotkań w pokoju osobistym.
 • Automatycznie usuwaj uczestników z lobby po przekroczeniu limitu czasu
  Wraz z aktualizacja 40.9 wprowadzono opcję usuwania uczestników z lobby po 30 minutach braku aktywności. Administratorzy mogą skonfigurować limit czasu na jedną z następujących wartości: 5, 10, 15, 20, 30, 60 minut.

Inne

Kontrola głośność spotkania ze sparowanego urządzenia wideo w chmurze:

Kiedy dołączasz do spotkania Webex sparowanego z urządzeniem wideo w chmurze, możesz kontrolować jego głośność z poziomu spotkania.

Łączenie się z urządzeniami z Webex Meetings:

Użytkownicy Webex Teams dołączający do spotkań na komputerach Mac mogą teraz wyszukiwać pobliskie urządzenie wideo i łączyć się z nim w oknie podglądu Webex Meetings, jeśli nie są jeszcze połączeni z usługi Webex Teams. Po podłączeniu urządzenia i kliknięciu przycisku Dołącz do spotkania spotkanie zostanie automatycznie otwarte na urządzeniu.

Optymalizacja podglądu audio i wideo:

Większe, zoptymalizowane okno podglądu audio / wideo ułatwia wyglądanie i znajdowanie potrzebnych ustawień przed dołączeniem do spotkania.

Przejrzyste i łatwe do znalezienia sterowanie spotkaniami:

Elementy sterujące spotkania są teraz wyraźnie oznaczone i znajdują się u dołu okna spotkania, co oznacza, że ​​zawsze będą w zasięgu wzroku, ale bez zasłaniania udostępnianych treści lub wideo.

Menu opcji kontekstowych:

Dostęp do ustawień dźwięku i aparatu można teraz wygodnie uzyskać w menu po prawej stronie odpowiednich przycisków wyciszania i aparatu.

Skonsolidowane elementy sterujące na panelu:

Elementy sterujące panelu (takie jak Uczestnicy, Czat i Pytania i odpowiedzi) znajdują się po prawej stronie, w miejscu otwarcia panelu.

Obsługa wirtualnego tła na dwurdzeniowych komputerach Mac:

Funkcja wirtualnego tła jest teraz obsługiwana na komputerach Mac z dwurdzeniowymi procesorami.

Ulepszenia funkcji „Spotkanie zakończone”:

Po zakończeniu spotkania uczestnicy zobaczą, że okno dialogowe „spotkanie zakończone” zostanie automatycznie zamknięte po kilku sekundach, jeśli użytkownik nie odrzuci go bezpośrednio.


Zobacz opinie uczestników na temat tego, co udostępniasz

Za pomocą elementów sterujących u góry ekranu Webex Meetings lub Webex Events, możesz teraz zobaczyć widok uczestników na to, co udostępniasz. Wystarczy wskazać kursorem i kliknąć dolną część elementów sterujących, aby w dowolnym momencie ponownie wyświetlić widok.

https://www.cisco.com/content/dam/en/us/td/i/400001-500000/440001-450000/447001-448000/447610.jpg

Nie musisz już zastanawiać się, czy coś udostępniasz, i będziesz mieć pewność, że uczestnicy zobaczą właściwe treści.

Dodatkowe wsparcie językowe

Webex Meetings i Webex Events będą teraz obsługiwać język polski, rumuński, węgierski i czeski podczas korzystania z aplikacji komputerowej i aplikacji internetowej. Ponadto Twoja witryna Webex w widoku nowoczesnym będzie również obsługiwać te cztery nowe języki.

Na chwilę obecną aplikacja komputerowa podczas wydarzeń na Macu będzie nadal obsługiwała tylko język angielski.

 

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://help.webex.com/

Chcesz przetestować rozwiązanie, zapraszamy do kontaktu.

Zespół NetProf.