Wsparcie dla społeczności nauczycieli
Wolontariusze IBM Poland i Cisco oferują bezpłatne wsparcie dla pedagogów w zakresie użytkowania platformy Cisco Webex.  Wystarczy zarejestrować szkołę, a wolontariusz skontaktuje się z Państwem – pomoże założyć bezpłatne konto na platformie Cisco Webex oraz pokaże, jak poprowadzić lekcję.

Wolontariusze organizując zdalne sesje, w trybie telepracy będą mogli także zapewnić nauczycielom podstawowe wsparcie techniczne.

Wirtualna klasa
Cisco Webex to kompletne rozwiązanie do współpracy. Oferuje nie tylko wideokonferencje, ale także możliwość udostępniania pulpitu i aplikacji, zasobów multimedialnych i ankiet. A wszystko w czasie rzeczywistym.

Funkcjonalności rozwiązania pozwalają stworzyć wirtualną klasę, w której uczniowie po otrzymaniu zaproszenia uczestniczą w zajęciach bez potrzeby posiadania konta użytkownika,
a nauczyciel zarządza lekcją z osobistego wirtualnego pokoju. Może kontrolować dźwięk – zadawać pytania uczniom, moderować odpowiedzi, wyciszając mikrofon, kiedy tego potrzebuje, czy nagrać lekcję, aby ją odtworzyć lub udostępnić później.

Prywatność i bezpieczeństwo
Platforma Cisco Webex posiada ponad 130 milionów użytkowników na całym świecie i co miesiąc przetwarza ponad 6 miliardów minut spotkań, a działając w chmurze, nie zużywa zasobów pamięci na komputerach osobistych. Dostępna za pośrednictwem połączenia internetowego, platforma Cisco Webex gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo przepływu danych i treści wymienianych podczas sesji przy użyciu zaawansowanych narzędzi bezpieczeństwa i szyfrowania.

REJESTRACJA

Więcej informacji na stronie http://www.cvent.com/

Odpowiadając na obecną sytuację z Koronawirusem (COVID-19) Cisco udostępnia bezpłatnie platformę Webex do współpracy w poszerzonej wersji Cisco Webex Personal, oferując

  • spotkanie wideo do 100 uczestników w jakości HD z udostępnieniem prezentacji,
  • nielimitowany czas trwania prezentacji,
  • dołączenia do spotkań z komputera PC, urządzenia mobilnego, terminala video  oraz telefonu (bezpłatny numer dostępowy w Polsce i innych krajach),
  • komunikator Webex Teams.

Link do rejestracji darmowego konta Webex: https://cart.webex.com/

Powyższa propozycja adresuje potrzeby indywidualnych użytkowników i małych firm.

Jeśli Twoja organizacja potrzebuje narzędzi do organizacji webinarów lub spotkań dla więcej niż 100 osób, centralnego zarządzania użytkownikami, możliwość współdzielenia aplikacji, moderowania spotkań, prosimy o kontakt poprzez wypełnienie formularza.

Tu znajduje się porównanie wersji Cisco Webex Personal oraz wersji Enterprise.

Więcej informacji na stronie: https://netprof.pl/rozwiazania/cisco-webex-do-pracy-zdalnej-komunikacji-i-spotkan-wideo/

Firma NetProf jako autoryzowany dystrybutor Cisco w Polsce chętnie przygotuje ofertę na Cisco Webex. Zapraszamy do kontaktu.

Zespół NetProf